درب های اتوماتیک سکشنال

درب های اتوماتیک سکشنال  یا زیر سقفی

(Automatic Sectional Garage Door)

درب های اتوماتیک شکشنال یا درب زیرسقفی مصرف بسیاری در ساختمانهای هوشمند و مدرن امروزی دارند ،این درب ها که دارای  استاندارد روز دنیا می باشند ، به علت مکانیزم خاص و مزایای این سیستم در ایران نیز مورد توجه فراوان قرار گرفته است.

درب های اتوماتیک سکشنال، مناسب فضاهایی می باشند که از لحاظ ارتفاع و فضا محدود هستند ،فضای لازم برای نصب درب سکشنال ۲۵ سانتیمتر از ارتفاع می باشد . مکانیزم خاص این نوع درب باعث می شود که به کمک فنرهای بالانس و ریلهای خاص، درب در زیر سقف جمع شده و حجم فضای محدودی را اشغال کند، همچنین سریع و بی صدا باز و بسته شوند به همین دلیل به درب های اتوماتیک سکشنال درب زیرسقفی نیز گفته می شود.

درب اتوماتیک سکشنال یا درب های زیرسقفی مناسب برای پارکینگهایی با تردد بالا می باشند ،این درب ها توسط فنرهای بالانس بسیار قوی فشار اضافی را از سیستم می کاهد و در واقع وزن اصلی پنلهای درب سکشنال را فنر یا فنر ها متعادل می کنند. در کنار انتخاب یک سیستم اتوماسیون خوب و استاندارد(موتور کشنده)، می توان در ترددهای بالا از این نوع درب ها استفاده نمود.

به علت استفاده از چرخهای ضد سایش و ریلهای نگهدارنده، استهلاک درب های اتوماتیک سکشنال در مقایسه با دیگر سیستمهای درب اتوماتیک بسیار کم است و سیستمهای موتوری که برای اتوماتیک کردن درب های سکشنال بکار می رود از تنوع بسیار زیادی بر خوردار است .هر کدام از این موتورها دارای مزیتها و معایب خاص خود می باشند که توسط مشاوره از کارشناسان شرکت IGADOOR مناسب ترین راهکار، بررسی و سپس به شما پیشنهاد می گردد.

درب های اتوماتیک سکشنال یا زیرسقفی ساخته شده از پنل هایی از فولاد گالوانیزه با ضخامت ۰٫۴ میلی متر و ضخامت ۴سانتیمتری است که در بین جداره آن فوم عایق پلی اورتان تزریق شده و عایق صوت و حرارت می باشد .

درب های اتوماتیک سکشنال در قسمت های داخلی در بالا و پایین به خوبی به یکدیگر متصل شده اند.  پنل های درب های سکشنال دارای مدل ها و رنگ های مختلفی هستند که به خوبی در تکمیل معماری و نمای منازل موثر می باشند چون درب های سکشنال به خوبی می توانند با نمای هر ساختمانی مطابقت یابند و به این صورت بر زیبایی نمای ظاهری منازل افزوده می شود.

انواع رنگ ها و طرح های پنل درب های اتوماتیک سکشنال

انواع درب های اتوماتیک سکشنال  یا زیر سقفی

درب اتوماتیک سکشنال  یا درب اتوماتیک زیرسقفی انواع گوناگون دارند که بسته به موقعیت و نوع کاربرد درب، متفاوت می باشد(مسکونی،صنعتی،آتش نشانی و …)

 • درب سکشنال خانگی :
  1.  ۹۰ درجه
  2.  زاویه دار (مناسب برای پارکینگ های رمپ دار)

موتورهای درب سکشنال مسکونی به صورت کشنده می باشد. پنل های درب سکشنال مسکونی از تنوع بالایی برخوردار است (کتیبه دار ، شیار دار ، قاب دار و …) و قابلیت ایجاد پنجره و درب نفر رو درون پنل ها را دارا می باشد.

 •  درب سکشنال صنعتی  :

درب های اتوماتیک سکشنال صنعتی به درب هایی گفته می شوند که برای درب ورودی کارخانجات و سوله ها استفاده می شوند و ابعاد آنها بزرگ و تردد آنها بالا و نامحدود می باشند.

درب سکشنال صنعتی را بسته به شرایط و فضای موجود می توان به سه روش نصب کرد:

  1. ۹۰ درجه
  2.  زاویه دار
  3. گیوتینی(عمود باز شو)

موتور درب های اتوماتیک سکشنال صنعتی معمولا به صورت ساید گیربکسی (به علت ابعاد و تردد بالا) نصب می شود.
پنل های درب سکشنال از تنوع رنگی زیادی برخوردار است و دارای این قابلیت می باشد که درون پنل ها پنجره و درب نفر رو، تعبیه شود.

مزایای درب های اتوماتیک سکشنال  یا زیر سقفی

چند مورد از مزایای درب اتوماتیک سکشنال نسبت به کرکره های اتوماتیک :

 • زیبایی منحصر به فرد درب های اتوماتیک سکشنال و انطباق با نمای ساختمان در مقایسه با درب کرکره ای . درب سکشنال ظرح چوب در حال حاضر یکی از پر طرفدارترین رنگ ها در بین مشتریان می باشد .
 •  استهلاک بسیار پایین درب  اتوماتیک سکشنال نسبت به درب رول آپ و در نتیجه بی صدا بودن و خدمات بسیار کم ( به علت کمترین اصطکاک و تماس قطعات مکانیکی با هم )
 •  ثبات رنگ بالا در درب های اتوماتیک سکشنال در مقایسه با درب کرکره ای یا رول آپ
 • امنیت بالای درب اتوماتیک سکشنال : درب سکشنال دارای سیستم قفل موتور و فنر می باشد که در هنگام بسته بودن، از بالا رفتن مکانیکی درب با دیلم و غیره جلو گیری می کند، در صورتی که درب کرکره ای از مقاومت کمتری نسبت به درب اتوماتیک سکشنال برخوردار می باشد .
 • درب های اتوماتیک سکشنال نسبت به درب های کرکره ای فضای بسیار کمتری از ارتفاع را میگیرند . (درب سکشنال ۲۰تا ۲۵ سانتیمتر درب کرکره ای ۳۵ تا ۵۰ سانتی متر )
 • درب های سکشنال در هنگام قطع برق بسیار ساده و سریع به حالت دستی در می آیند و خلاص می شوند. درب کرکره ای با هندل خلاص می شود که باز و بسته شدن آن در مقایسه با درب سکشنال مستلزم زمان و انرژی بیشتری می باشد.
 • عایق بندی و جلو گیری از برودت هوا و صوت در درب های اتوماتیک سکشنال به علت دارا بودن لاستیک های درزگیر سیلیکونی در انتهای پنل که تمامی درزها را می پوشاند و استفاده از مواد پلی اورتان در داخل پنل ها که این درب را آکوستیک می سازد.
 • قابلیت ایجاد پنجره و درب نفر رو در داخل درب های اتوماتیک سکشنال که این امکان در درب های کرکره ای( رول آپ )وجود ندارد.