درب های اتوماتیک لولایی

درب های اتوماتیک لولایی (Automatic Swing Gates)

۱ – جک های الکترومکانیکی و کاربرد آن:
 • بیشتر برای درب های سبک و بعضی موارد خاص درب با وزن سنگین
 • تعداد تردد پایین و با عرض کم
 • قابل استفاده برای ساختمان های مسکونی با تعداد واحد پایین
 • نیروی کارکرد جک به وسیله ی نیروی مکانیکی موتور و چرخ دنده کار می کند.
۲ – جک های الکتروهیدرولیکی و کاربرد آن:
 • برای درب های با وزن های سنگین
 • درب های با تعداد تردد بالا و  زیاد مانند مجتمع های مسکونی ،اماکن صنعتی
 • تامین نیروی مورد نیاز کارکرد جک به وسیله فشار روغن انجام می شود .

چند نکته مهم

 1. امروزه استفاده از درب های اتوماتیک لولایی یا پارکینگی جای خود را بین افراد پیدا کرده است. به طوریکه به صورت گسترده ای از این درب ها در منازل و شرکت ها و سازمان ها استفاده می کنند. درب لولایی سهولت بسیار خوبی در عبور و مرور ماشین ها ایجاد کرده است .اگر قبلا مدت زمان زیادی صرف پیاده شدن ، باز کردن درب ، سپس دوباه سوار شدن و بیرون آوردن خودرو و دوباره پیاده شدن و بستن درب صرف می شد امروزه با زدن یک دکمه یا ریموت به سهولت در باز می شود و پس از عبور خودرو درب دوباره بسته می شود .
 2. این موضوع باعث امنیت سرنشینان و همچنین صرفه جویی بسیار عالی در زمان شده است.این مدل از درب ها محافظ های بسیار خوبی نیز در مقابل سارقان نیز محسوب می شوند. چرا که به دلیل استحکام بسیار بالای جنسی که این درب ها دارند به راحتی قابل باز و بسته شدن نیستند.درب های اتوماتیک لولایی در ایران را می توان از شرکت های معتبر با گارانتی های بلند مدت تهیه کرد . البته برای یافتن این درب ها می توان به سایت هایی یا شرکت های معتبر عرضه کننده برای معرفی و فروش محصولات نیز مراجعه کرد . حتی مقایسه ای بین انواع مختلف آن انجام داد تا بتوان یکی از سیستم های مناسب را انتخاب کرد.
 3. کشورهای مطرح و پیشرو در تولید این نوع از سیستم های اتوماتیک در ایران در ابتدا کشور ایتالیا است . بعد از ایتالیا آن کشور آلمان در این صنعت در ایران پیشرو می باشد . لازم به ذکر است که متاسفانه به دلیل سوء استفاده های مالی برخی از سودجویان اجناس چینی و متفرقه بی کیفیت با نام برند های مطرح به فروش می رسد .پس لازم است که همواره مشتری جهت جلوگیری از ضرر و زیان و خسارت های مالی قبل از خرید هر سیستمی از اصالت کالا و همچنین فروشنده آن اطمینان حاصل نماید.
درب های اتوماتیک لولایی تک لنگه

درب های اتوماتیک تک لنگه از یک لنگه درب تشکیل شده که به طرف راست یا چپ باز می شود. درب های تک لنگه یک فضای نود درجه ای را کاملا باز می نماید ، پس امکان رفت و آمد اتومبیل را در مسیر پارکینگ راحت تر می کند.باید اضافه کرد که استفاده از قفل برقی در دربهای اتوماتیک تک لنگه الزامی است . در صورت نبود قفل برقی احتمال خطر باز شدن درب بر اثر فشار زیاد بالا می باشد.

درب های اتوماتیک لولایی دو لنگه

بیشتر درب های اتوماتیک لولایی بصورت دو لنگه درب در کنار هم قرار گرفته است . باز شدن دربها توسط جک ها فضای خوبی را برای تردد وسایل نقلیه فراهم می سازد. دربهای دولنگه بیشترین استفاده را دارد و می توان گفت : بیش از ۸۰ درصد دربهایی که در کشور وجود دارد ازاین نوع می باشد.

درب اتوماتیک دو لنگه در ساختمان های مسقف و یا حیاط دار استفاده می شود . به اندازه ی طول هر لنگه درب ،باید فضا داخلی آن را آزاد گذاشت تا جای خالی برای باز و بسته شدن درب محیا باشد.

این سیستم ها اعم از تک لنگه یا دو لنگه به چند طریق قابل استفاده می باشد :

۱- کنترل از راه دور یا ریموت

۲- اتاق نگهبانی و فرمان با شاسی

۳- سیستم های کنترل تردد

۴- فرمان از طریق سیستم های هوشمند ساختمان

نحوه انتخاب صحیح جک برای درب پارکینگ :

در مورد درب های اتوماتیک لولایی(دو لنگه و تک لنگه) عامل اصلی انتخاب نوع دستگاه مشخصات زیر می باشد :

 • وزن هر لنگه درب که معمولا بین ۱۵۰ تا ۱۰۰۰ کیلوگرم می باشد .
 • عرض هر لنگه درب که معمولا بین ۱٫۵ تا ۷ متر می باشد .
 • تعداد تردد رروزانه(تعداد دفعات باز و بسته شدن در طول روز) و با پیشنهاد کارشناسان فنی شرکت IGADOOR قابل اجرا می باشد .

 

کیت کامل درب های اتوماتیک لولایی یا پارکینگی شامل موارد زیر می باشد :

 • ۲ عدد جک به همراه پایه ها و متعلقات
 • تابلو مدار فرمان به همراه باکس مربوطه
 • چشم الکترونیکی ایمنی
 • فلاشر اعلام کارکرد سیستم
 • کارت گیرنده به همراه ریموت
درب اتوماتیک لولایی www.igadoo.ir
نکته پایانی

یکی از موارد مهم در پایان اجرای درب های اتوماتیک مسئله افزایش امنیت آن از طریق نصب قفل های الکترونیکی است . این قفل ها همانند قفل های ورودی های ساختمانهاست که دستور عملکرد خود را از تابلوفرمان دریافت می کند . در سیستم های دولنگه برای عرض های بیشتر از دو متر مورد نیاز است . همچنین در دربهای لولایی تک لنگه جهت افزایش امنیت و جلوگیری از فشار به جک الزامیست .در زمانی که قفل الکترونیک با سیستم اتوماتیک لولایی بر روی درب نصب شده است ، بعد از صدور فرمان باز شدن ابتدا قفل فرمان باز شدن گرفته و بعد از آن درب ها شروع به باز شدن می کنند . این امکان وجود دارد تا در زمان قطع برق ، از طریق کلید قفل برقی از مدار خارج شده و بعد از بازگشت برق مجددا وارد سیستم شود .